Novice

GFML je gostila pomursko srednješolsko prvenstvo v košarki za dijake. Na parketu dvorane ŠIC v Ljutomeru se je pomerilo sedem pomurskih srednjih šol. Po razburljivih tekmah predtekmovanja po skupinah sta se v veliki finale kot suvereni zmagovalki skupin uvrstili naša ekipa in ekipa murskosoboške gimnazije.

Prvi polčas finalne tekme, ki je postregla s taktično igro tako v napadu kot tudi v obrambi, se je končal rezultatsko zelo izenačeno in gledalci so pričakovali napeti drugi polčas. Žal so GFML-jevci zgrešili nekaj odprtih metov in hkrati nasprotnikom dovolili nekaj (pre)lahkih prodorov ter posledično v zadnji dve minuti stopili s točkovnim zaostankom. Ljutomerski ekipi je tako preostalo le, da skuša s taktičnimi prekrški doseči rezultatski preobrat. Upali so, da bodo nasprotniki grešili proste mete, sami pa začeli v serijah zadevati mete izza črte 6,75. Košarkarski bogovi tokrat niso uslišali želja GFML-jevcev in tekma se je končala z rezultatom 15 : 27. Končna razlika je sicer nekoliko nerealna, vendar je potrebno športno priznati, da domača ekipa v odločilni tekmi (žal) s svojo igro ni prevladovala.

Kljub porazu v zadnji tekmi so nabite tribune znova dokazale, da GFML diha s športom.