V letošnjem šolskem letu se je pet dijakov tretjega letnika: Vanessa Vočanec, Laura Buzeti, Laura Sobočan, Laura Broder, Niko Farič, udeležilo mednarodnega tekmovanja v prevajanju Juvenes Translatores, ki ga že od leta 2007 organizira Generalni direktorat za prevajanje pri Evropski komisiji z namenom spodbujati in popularizirati učenje jezikov ter prevajanje. Letos so tekmovali dijaki, ki so rojeni leta 2000. Slovenijo je zastopalo 8 šol, število izžrebanih šol iz posamezne države članice je namreč enako številu sedežev, ki pripadajo tej državi v Evropskem parlamentu. Dijaki lahko prevajajo iz kateregakoli uradnega jezika EU v katerikoli uradni jezik EU. Naši dijaki so prevajali iz angleščine, nemščine, španščine in francoščine v slovenščino. Rezultate pričakujemo v mesecu januarju.