V sklopu 33. slovenskega knjižnega sejma je dijakinja 1. letnika naše šole Urška Fras predstavila knjigo Maistrov junak iz Svetega Jurija ob Ščavnici. Knjiga je nastala na podlagi raziskovalne naloge, ki jo je Urška pod mentorstvom učiteljice mag. Anite Zelenko napisala še kot učenka OŠ Sveti Jurij ob Ščavnici. Raziskovala je vlogo in pomen enega najpomembnejših Maistrovih sodelavcev v prevratnih časih ob koncu prve svetovne vojne podpolkovnika Edvarda Vaupotiča. V Zvezi društev general Maister in na Občini Sveti Jurij ob Ščavnici so prepoznali vrednost opravljene raziskave in so finančno podprli ter skupaj z Osnovno šolo Sveti Jurij ob Ščavnici izdali raziskovalno nalogo v knjižni obliki. Vsekakor je za Urško to lep uspeh in veliko priznanje, saj je poleg dosežene nagrade na državnem tekmovanju Mladih raziskovalcev v organizaciji ZOTKS njena raziskava dostopna širši javnosti v knjižni obliki.