Na GFML smo organizirali delavnice za učence pomurskih osnovnih šol z naslovom Znanje za mlade. Gre za obliko dela z nadarjenimi dijaki in osnovnošolci. Dijaki skupaj z mentorji pripravijo vsebino delavnic, ki jih tudi izvedejo. Letos je bilo ponujenih kar 26 delavnic z različnih predmetnih področij: Geometrijske zanimivosti, Ustvarjanje za otroke, Ustvarjajmo s 3D-pisalom, Raznolikosti pri človeku, Vreme bo, Lego mindstroms, Raziskujemo po kemijsko, Znaki in simboli, Abstraktno slikarstvo, Zgodovina je?, Vreme bo!, Slike predmetov v konveksni leči in konkavnem zrcalu, Mju-zek, Nemščina je zabavna, Me gusta espanol, Novinarska delavnica, Melodije francoščine, Delajmo dramo, Rusija ter ruski jezik, How to be british, Debata, javno nastopanje, Med besedo in fotografijo, Kako dobro se poznam?, Languague creativity: Kjer se jeziki zlivajo, Z igro do znanja, Igrajmo se gledališče in Naredimo film. V njih je sodelovalo 368 učencev iz 31 osnovnih šol. Vsako leto ugotavljamo, da delavnice predstavljajo izziv in obenem dobro izkušnjo osnovnošolcem, medtem ko si dijaki nabirajo izkušnje, ko se preizkusijo v vlogi mentorjev, animatorjev ali učiteljev.

Obisk osnovnošolcev se je zaključil z udeležbo na prireditvi Mladi(m) pomagamo, na katerem so dijaki predstavili svoje talente na področju glasbe, gledališke igre, plesa, likovnega ustvarjanja, računalniške animacije, kakor tudi tehnične izvedbe prireditve (ton, luči, kamera, fotografija, računalniška obdelava, prenos v živo).

foto gfm media