V okviru evropskega dneva jezikov, ki se obeležuje 26. septembra, so profesorji tujih jezikov, obe naravni govorki Beverley Landricombe ter Paula Becker, in 28 dijakov gimnazijskega ter predšolskega programa obiskali 24 osnovnih šol. Slednje so se odzvale našemu vabilu na delavnice, ki smo jih v treh tednih izvedli v dopoldanskem času v njihovih učilnicah. Izbirale so med petimi: rusko, francosko, špansko, nemško ter angleško. Največkrat so izbrali rusko, francosko in špansko delavnico, saj so to tuji jeziki, ki se jih učenci ne učijo na pomurskih osnovnih šolah. Delavnice so pripravili in izvedli dijaki s pomočjo svojih mentorjev. Tako so si nabrali nove izkušnje v medvrstniškem poučevanju in se preizkusili v vlogi učitelja tujih jezikov.