Dijaška izmenjava z gimnazijo z Dunaja postaja na naši šoli tradicionalna, saj z njimi sodelujemo že pol desetletja. Letos so bili vključeni dijaki 3. a in 3. d, ki so se izkazali kot odlični gostitelji vrstnikov z Uršulinske gimnazije. Žal so bili dijaki z Dunaja pri nas zelo kratek čas, saj so prispeli šele v četrtek zvečer, ki je bil namenjen le spoznavanju in namestitvi na domove.
Petkov dopoldan so gostje ter njihovi gostitelji skupaj s profesorji preživeli na izletu po jeruzalemskih gričih, kjer so se sprehodili do Svetinj in uživali v sončnem jesenskem jutru.
Popoldan so preživeli v šoli, za njih pa je bil največji izziv kratek tečaj slovenščine, kjer so se naučili nekaj vsakodnevnih fraz v njim precej težkem jeziku. Zvečer so obiskali še lončarsko delavnico, kjer so se tudi sami lahko poskusili, kako spretni so pri oblikovanju izdelka na vretenu.
V soboto dopoldan so se gostje poslovili, dijaki 3. a pa bodo vrnili obisk na Dunaju v mesecu aprilu.