V tednu otroka smo za dijake 1. letnika predšolske vzgoje pripravili nekoliko drugačen pouk. Dva dni smo se učili metod terenskega dela in spoznavali kraje in ljudi v nešolskem okolju, preostala dva dni pa smo skušali dejavnosti s terena prenesti še v učilnico. Dijakom je bilo zelo všeč, da so bili na terenu na Razkrižju, se družili, bili del predstave v prazgodovinski naselbini, spoznali probleme ljudi ob meji in življenje v eni od manjših občin v našem šolskem okolišu, ki pa ponuja veliko zanimivosti. Naučili smo se nekaj o zeliščih, čevljarstvu, dimnikarstvu, lončarstvu in še marsikaj. Spoznali smo vse kotičke Ljutomera iz zgodovinskega, kulturnega, gospodarskega in geografskega zornega kota. Dijaki so uživali pri samostojnem raziskovanju v okviru orientacijskega pohoda, pohvalili pa so tudi likovne in glasbene dejavnosti, kjer so izdelovali instrumente in živali iz naravnih, na terenu nabranih materialov.

foto gfm media