PrisluhniSpoznajSpremeni je UNICEF-ova delavnica, ki mlade ozavešča o otrokovih pravicah in jih spodbuja k sprejemanju drugačnosti in raznolikosti. Tako so dijaki 2. letnika predšolske vzgoje pri predmetu Družboslovja za otroke - sociologija prisluhnili zgodbam otrok beguncev in migrantov, spoznali njihovo kulturo in okolje, iz katerega prihajajo, ter vzroke oz. razloge za migracije. Namen aktivnosti je bil razbiti stereotipna prepričanja, se soočiti s posledicami sovražnega govora in nestrpnosti ter poudariti pomen sprejemanja drugačnosti in multikulturne družbe.
Z virtualnimi očali so si ogledali 3D-film Nebo nad Sydro, kjer so imeli s pomočjo VR-očal možnost obiskati begunsko taborišče in podoživeti izkušnjo, ki jo begunec živi vsak dan. V druženju z ljudmi z drugačnim kulturnim, etničnim ali verskim ozadjem lahko mladi najdejo izziv za lasten razvoj, ki bogati oba: tistega, ki sprejema, in tistega, ki je sprejet.

foto gfm media