V okviru dijaške skupnosti, v katero so vključeni dijaki GFML, je celo šolsko leto potekalo tradicionalno tekmovanje med posameznimi razredi. V tem šolskem letu so bili oddelki ocenjeni v šestih kategorijah. Zmagovalci posamezne kategorije so zapisani v oklepajih:
1. pustovanje (1. d)
2. zbiranje starega papirja (1. d)
3. učni uspeh - povprečen učni uspeh na razred (3. va)
4. uspehi dijakov med šolskim letom (tekmovanje, sodelovanje na prireditvah …) - glasovanje učiteljev (1. d)
5. število neopravičenih ur v povprečju na dijaka (1. d, 3. va)
6. družabne igre med razredi v času kulturnega maratona (3. c)
Od skupno 180 možnih točk so najvišji seštevek točk dosegli in si s tem prislužili nagrade:

1. mesto in naziv naj razred GFML 2017: 1. d (razredničarka Nina Črešnjevec), ki je dosegel 145 točk in prejel nagrado potovanje v Gardaland.

2. mesto: 3. b (razrednik Aleš Kustec) - 91 točk

3. mesto: 2. a (razredničarka Saša Vrbnjak) in 3. a (razredničarka Brigita Fras) - 85 točk

Razglasitev rezultatov in podelitev nagrade se je odvila na zaključni akademiji 23. junija 2017.

foto gfm media