Zadnji dan pouka pa se je zaključil slovesno – z zaključno akademijo, prireditvijo, ki je proslava ob dnevu državnosti in obenem praznovanje vseh, ki obiskujejo GFML. Skozi pester program so zbrani začutili utrip preteklega šolskega leta, ki je postreglo z več kot 300 dejavnostmi oz. dogodki. Slavnostni govornik na prireditvi je bil minister za kulturo Tone Peršak, ki je povedal, kako pomembno je dandanes biti kreativen, saj le z domišljijo lahko odkrivamo odgovore na izzive sodobnega časa. Samostojna država pa nam vse to omogoča. V nadaljevanju so bila podeljena priznanja najuspešnejšim dijakom preteklega šolskega leta. Čez 120 dijakov je skozi leto osvojilo najvišja priznanja na različnih državnih tekmovanjih. »Na njihove dosežke in delo mentorjev smo lahko ponosni,« je ob koncu prireditve dodala predstojnica OE Zavoda RS za šolstvo Irena Kumer. Ob tej priložnosti so bile dijakom izročene tudi nemške jezikovne diplome (DSD), ki jih je podelil dr. Reinhard Zühlke, koordinator programa DSD v Sloveniji. Na koncu prireditve je bil 1. d razglašen za naj razred šolskega leta 2016/2017. Popoldne se je zaključilo z razdelitvijo spričeval dijakom in s prijetnim druženjem ob šoli.

foto gfm media