»Kakovostno znanje, inovativnost in vzgoja, ki temelji na medsebojnem spoštovanju in sodelovanju, vodijo do uspeha v življenju.«

Gimnazija Franca Miklošiča Ljutomer ostaja zavezana kakovosti, ki je postala način dela, ustvarjanja in razmišljanja zaposlenih. Z izjavo o kakovosti se zavezujemo k zagotavljanju sprejetih standardov kakovosti, tako za udeležence, kot tudi partnerje v različnih projektih.

Zagotavljanje kakovosti spremlja Komisija za kakovost. Pri delu jo vodijo: vizija, poslanstvo, vrednote šole in izjava o kakovosti. Temeljna naloga skupine je izvajanje kvalitetne samoevalvacije, spremljanje in načrtovanje ukrepov za izboljšanje kakovosti ter reševanje vprašanj v zvezi z boljšo kakovostjo dela na šoli. Namen delovanja komisije je izboljšati kakovost učenja in poučevanja ter sistematično spodbujati vzpostavitev celovitega sistema ugotavljanja in zagotavljanja kakovosti. Komisija se sestaja po potrebi, ob koncu šolskega leta pripravi samoevalvacijsko poročilo o delu na področju kakovosti.

Poslanstvo

»Smo zavod, ki že preko 50 let izobražuje mladino v tem prostoru. Našim udeležencem izobraževanja in zaposlenim želimo nuditi, najboljše pogoje za njihovo osebnostno in poklicno rast, zato smo odprti za vse pobude, ki bi popestrile in kvalitetno dvignile izobraževanje. Vključujemo se v domače in mednarodne projekte. Vse to počnemo z namenom biti med najboljšimi.

Pri tem poslanstvu smo: strpni; se spoštujemo in smo iskreni; vnašamo življenjskost; toplino; vedrino in prijaznost drug do drugega; zaupamo vase in v druge; ohranjamo humane odnose; sledimo novim spoznanjem in poglabljamo svoje strokovno znanje, ki ga posredujemo našim izobraževalcem; vključujemo in odpiramo se v okolje; izkušnje iz preteklosti, povezujemo s sedanjostjo; z lastnim razmišljanjem razvijamo svoj stil dela (ustvarjalno, svobodno, kritino in odgovorno); zaupamo v svoje delo, pri delu smo odprti in dinamini, vnašamo nove oblike dela, metode dela in sodelujemo drug z drugim; razvijamo, sprejemamo in dopuščamo drugačnost; stalno uvajamo najnovejše pedagoške in andragoške pristope.

Smo zavod odprtih ljudi do vseh, ki želijo dobiti kvalitetno izobrazbo.«

Vrednote

• medsebojno sodelovanje,
  • odprtost,